TR

Yazılım

Firma ihtiyaçlarına göre belirlenen özel yazılım sayesinde, iş süreçleri kısalmakta, verimlilik arttırılmaktadır. Kurumsal, Paket yazılım, ürün veya hizmetlerinizi daha geniş bir ortamda sergileyebilir, İşlerinizi daha kolay ve takip edilebilir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yazılım Nedir

Kısaca Yazılım nedir ?

Yazılım önceden tanımlanmış bir görevin gerçekleştirilebilmesi için bilgisayar dilinde hazırlanan komutlardır. Üç farklı kategori altında toplanan yazılımlar masa üstü, web ve mobil yazılım olarak yapılmaktadır. Kısa bir zaman öncesine kadar popüler olan masa üstü yazılımları, akıllı telefonların piyasaya çıkması sonucu yerini mobil yazılımlara bırakmış durumdadır. Web ve mobil yazılımların popülaritesini yükselten etken, kolay kurulum ve kullanıcı ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verilebilmesidir. Yazılım çeşitleri kendi aralarında ikiye ayrılmaktadır.

Yazılım Süreci Nasıl İşler

Yazılım Sürecinin temel 5 aşaması vardır. Projelendirme, Tasarım, Yazılım, Entegrasyon, Yayın

Projelendirme

Projelendirme

İlk aşama sistem kağıda dökülüp proje olarak tasarlanır

Projelendirme aşamasında yazılım ve/veya yazılımlarınızın tam olarak ne iş yapacağını ve bu işi hangi yollardan yapacağınızı ekibimiz ayrıntılı şekilde dinler. Sonrasında ise anlatınız doğrultusunda bir proje dosyası hazırlanıp size sunar. Bu aşamada istediğiniz gibi değişiklik yapmakta özgürsünüz.

Tasarım Yazılım

Tasarım

Sistemin arayüzü ve arayüz kodlaması hazırlanır

Tasarım aşamasında yazılımınızın arayüzü grafikerlerimiz tarafından sizin sisteminize özel tasarlanır. Size gönderilir ve revize isteği beklenir. Varsa revizeler yapılır, yoksa tasarım kodlama aşamasına geçer. Bu aşamadan sonra tasarımsal düzeltmeler ek ücret gerektirebilir. Bu yüzden tasarımınızı iyi bir şekilde gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Yazılım

Yazılım

Sistemin inşa edildiği bölüm

Tasarımı hazır olan projenin yazılımına başlanır. Sistemin gerektirdiği şekilde kullanılacak yazılım teknikleri tasarlanıp çalışma başlatılır. Bu aşamayı şöyle düşünebilirsiniz. Tasarım aşamasında sitenin butonları oluştu ama hiçbir işe yaramıyorlar. Bu aşamada arka taraftaki makineleri inşa ediyoruz ve butonları o makineleri çalıştıracak şekilde hazırlıyoruz.

Entegrasyon

Entegrasyon

Gerekiyorsa farklı yazılımlarla entegrasyonlar sağlanır

Entegrasyon aşamasında ise varsa sistemle haberleşecek yazılımlar hazırlanıp kodlanarak Kredi kartı ödeme, Kargo Takip gibi sistemler yazılıma entegre ediliyor.

Teslim Proje Sonu

Teslim

Proje sonu

Yazılımın çalışmasından emin olduğumuzda yayına alıp kullanımını size teslim ediyoruz. Bizim işimiz burada sonlandı. Acil bir durum olduğunda bize iletişime geçebilirsiniz.