TR

Web Tasarım

Web tasarım ticari veya kişisel faaliyet gösteren web sitelerinin tanıtımı amacıyla internet tarayıcılarının görüntüleyebileceği şekilde hazırlanan web tasarımlardır.

Web Tasarım Nedir ?

Kısaca Web Tasarım Nedir ?

Web tasarım ticari faaliyetlerde bulunan firmaların hizmet veren ürünlerinin tanıtılmasının yanı sıra kurumsal imajının sağlamlaştırılması amacıyla yapılan çalışmalardır. İnternet ziyaretçilerinin kullanım deneyimlerine uygun olarak profesyonel kişiler tarafından yapılan tasarımlar, görsel ve işitsel ögelerin kullanılmasıyla etkili bir şekle dönüştürülmektedir. Her biri firmaların amaçları doğrultusunda şekillendirilerek kullanıma sunulan web siteleri potansiyel müşterilere en hızlı şekilde ulaşım sağlanmasına olanak vermektedir. Böylece ticari kapasitesi yükselen firmalar, tanınırlığını artırarak markalarını benimsetebilmektedir. Günümüzde tanınır olmak ve başarıya ulaşmanın en kestirme yolu olarak görülen internet ortamı, profesyonel web tasarımları sayesinde kısa sürede sonuç alınmasına olanak sağlamaktadır.

Web Tasarımı Nedir ?

Nasıl yapıyoruz ?

Kendi hazırladığınız tasarımları yazılıma dönüştürürken. En güncel yazılım dillerini kullanarak minimum kodlamayla maksimum verim sunuyoruz.

Neden Web tasarım'a ihtiyaç duyarız ?

Web Tasarım Ne işe yarar ?

Bireylerin ve Kurumların internet ortamında web sitelerini en iyi şekilde sunmak ve sosyal mecralarda kendini en iyi şekilde tanıtmak, kampanyalarını düzgün bir şekilde paylaşmak için web tasarım'a ihtiyaç duymaktadırlar.

Web tasarım bir anlamda kurumsal bir vitrin oluşturarak internet kullanıcılarına ürün ve hizmetlerin sunumudur. Profesyoneller tarafından hazırlanmış olan bir web sitesi,

  • Ticaretinizi dünyanın her yerine taşımanızı sağlar,
  • Günün 24 saati açık olması sebebiyle sitenizin ziyaretçi trafiği artar,
  • Firma imajı güçlenir,
  • E-ticaret uygulamalarıyla satış kapasitesi artar,
  • Kurumsal görünüm sağlar,
  • Arama motorlarında üst sırada görünen firma, işlevsel hale gelir,
  • Daha büyük firmalarla eşit rekabet gücü sağlar.

Oldukça uygun fiyatlarla tasarlanan web siteleri, firmaların kendi pozisyonlarını gerçekçi analizlerle görmesine sebep olarak, gelecek yatırımlarının şekillenmesine olanak sağlar.

Web tasarım oluşumunda ilk aşamalar, analiz yapma ve projelendirme safhalarıdır. Firmanın amacına uygun olarak sektörel uygulamaya müsait bir şekilde dizayn edilen site, sektörde yer alan rakiplerin veri analizleri, kullanıcı talepleri gibi unsurlar göz önüne alınarak tasarlanır. Kodlaması yapılan siteler, farklı boyut ekranlar ve tüm tarayıcılara uygun hale getirilir. Erişim hızı, sayfa açılma süreleri sorunsuz bir şekilde düzenlenerek sitenin aktif hale getirilmesi sağlanır. Zaman içerisinde oluşacak değişiklikler, eklem ve çıkarmalar, profesyonel tasarımcılar tarafından yapılmalıdır. Kampanyalar, görsel içerikler, en ince detayına kadar analiz edilerek kullanılmalıdır. Ticari firmalar açısından başarıya giden yol olarak önem kazanan web tasarımları, ürün ve hizmetlerin kısa süre içerisinde tüm dünyada pazarlanabilir hale getirmektedir. Doğru stratejilerle yönetilen web siteleri, kısa süre içerisinde tüm beklentileri yerine getirerek büyük ticari kazançların elde edilmesine imkân verir.