TR

Grafik Tasarım

Uzman web ve Grafik Tasarım İsteğinize yönelik geliştirip kurumsal kimliğinizi oluştumanıza, Sosyal medya paylaşımlarınıza, kurumsal kimlik ihtiyaçlarınıza destek veriyoruz.

Grafik Tasarım nedir ?

Grafik Tasarım Uzmanlık alanı nelerdir ?

Grafik tasarım herhangi bir mesajı iletmek, bir görsel objeyi farklılaştırmak veya geliştirmek amacıyla metin veya görsellerin algılanır, görülür bir şekilde sunulmasını olası kılan sanatsal bir süreçtir. Grafik tasarımlarında ana gaye, iletişim sırasında estetiği üst düzey bir şekilde karşı tarafa geçirebilmektir. Yaratıcılık ve hayal gücünün harmanlanarak teknolojiyle birlikte sunulmasıdır. Günümüzde tüm sektörlerde belli seviyelerde kullanılan Grafik tasarımlar, reklam ve tanıtım yöntemlerinin vazgeçilmez ögesidir. Birçok farklı bilgisayar programıyla yapılabilen tasarımlarda, photoshop ana programdır.

Grafik tasarım programları arasında bulunan Corel, flash ve fireworks grafik tasarım uzmanları tarafından kullanılan programlardır. Tasarım yapan kişinin düşüncelerine ve hayal dünyasına göre yapılan tüm grafikler özgün çalışma ürünüdür. Grafik tasarımları birçok sektörde farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır,

  • Reklam çalışmaları,
  • Resim ve çizimler,
  • İllüstrasyon çalışmaları,
  • Basılı eserler,
  • Logo tasarımları,
  • Dijital baskılar,
  • Dijital baskılar,
  • Afiş, kitap, broşür ve kataloglar,
  • Kartvizitler

Grafik tasarımlarının yer aldığı çalışmalar arasında bulunmaktadır. Günümüzde internet üzerinden faaliyet gösteren şahsi veya kurumsal web siteleri uzman grafikçiler tarafından dizayn edilerek internet kullanıcılarının beğenisine sunulmaktadır.

Grafik Tasarımın Önemi Nedir?

Grafik Tasarıma Neden İhtiyaç Duyuyoruz ?

Grafik tasarım var olan objeleri kullanarak verilmek istenen mesajların en estetik hale getirilerek iletilmesi sanatıdır. İletilmek istenen mesajların görsel güzellikte iletilmesi, mesajı alan kişilerin o kurum veya kuruluş hakkındaki düşüncelerini değiştirebilecek niteliklerdedir. Ürün veya hizmetlerin en etkili şekilde tanıtımına imkân sağlaması, grafik tasarımın ne denli önemli olduğunu göstermektedir. İşletmeler için oldukça önemli bir konuma sahip olan grafik tasarımlar, firmaların marka imajlarıyla ilgili yaptıkları çalışmaların temelini oluşturmaktadır.

Grafik tasarım çalışmalarının yer aldığı web tasarımlar tüm kullanıcıların ilgisini çekerek, siteye akıcılık ve yoğun ziyaret sağlamaktadır. Kullanıcı üzerinde önemli etkilere sebep olan grafik tasarımlar, çekim gücü yaratarak kullanıcıda iyi bir izlenim oluşmasını sağlar. Profesyonel yardım alarak yapılması gereken site tasarımlarında, kullanılan görseller ve kullanılan metin belgelerindeki yazı karakterleri büyük önem taşımaktadır. Sayfa dizaynı yapılırken resim ve açıklamaların ürünün ruhuna uygun bir şekilde tasalanması oldukça önemlidir. Profesyonel bir web sitesi tasarımı ticari işletmenin internet platformunda önemli avantajlara sahip olmasını sağlamaktadır.